Rozwój osobisty – jak działać efektywnie

rozwój duchowy

Czy masz często wrażenie, że brak ci energii życiowej? Wszystko cię irytuje, trudno się skupić na najmniejszych zadaniach? Czujesz się wypalony i zmęczony, brakuje ci motywacji? Jeśli odpowiedź brzmi – tak, być może jest to skutek bałaganu wokół ciebie.

Rozwój osobisty zaczyna się od prostych rzeczy. Jedną z nich jest porządek i prostota, zarówno wewnątrz nas jak i na zewnątrz. Często nie przywiązujemy uwagi do tego czym się otaczamy. Tymczasem otoczenie wpływa na nasze wnętrze. Jeśli otacza cię nieporządek, wewnętrznie również będziesz w chaosie. A wtedy trudno się odnaleźć w tym co robimy.

Oto prosty przykład. Jak się czujesz w pokoju pełnym bałaganu? Porozrzucane ciuchy, leżące od kilku dni papierki po cukierkach, niedomyty kubek, sterta książek do przeczytania, rozrzucone płyty z muzyką, zabawki dziecka walające się po kątach… Czy w takim miejscu łatwo się skupić na jakimś zadaniu? Czy taki pokój nie wpływa na twój umysł? Jeśli jesteś normalnym człowiekiem, najprawdopodobniej wpływa i to negatywnie.

Z tego też względu jeśli chcesz poprawić swoją efektywność i sprawność działania, zadbaj o czystość i porządek w pracy, w domu i na biurku. Poukładane i zadbane otoczenie to większa motywacja do pracy i spokój ducha. Łatwiej i przyjemniej wykonywać wtedy pracę, zarówno umysłową jak i fizyczną. Warto przy tym pamiętać, że nie wystarczy tylko raz zrobić porządek, ale trzeba go cały czas utrzymywać. Inaczej nieład wkrótce cię otoczy i opanuje także twój umysł. A wtedy efektywność działania i niska motywacja znowu będzie twoim problemem.

Zacznij więc już teraz. Podwiń rękawy i doprowadź do porządku swoje otoczenie a staniesz się efektywnym człowiekiem skutecznie realizującym swoje cele.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *