Radiestezja, czyli leczenie wahadłem

radiestezja wahadło

Radiesteci są przekonani, że potrafią przewidzieć płeć dziecka w łonie matki, wskazać miejsce obecności zaginionych przedmiotów i ludzi, rozpoznać mordercę, zidentyfikować przyczynę awarii urządzenia, wykryć cieki wodne, ale również zdiagnozować chorobę i określić pomiar ciśnienia krwi bez wykorzystania odpowiedniego aparatu. Radiestezja to nauka, a właściwie sposób postępowania w celu zdiagnozowania konkretnych właściwości substancji, który opiera się na przeświadczeniu, że substancje te oddziałują na organizm ludzki w sposób dla nich charakterystyczny.

Radiestezja znalazła swoje zastosowanie w leczeniu niekonwencjonalnym. Diagnozy oparte na wierzeniach i przekonaniach, jakie opierają się na podświadomym odczuwaniu i wykrywaniu obecności promieniowania za pomocą wahadła, stawiane były już w starożytności. W czasach nowożytnych radiestezja zyskała swoją popularność m.in. dzięki francuskiemu księdzu Abbesowi Mermetowi, który wskazywał źródło wody, poruszając wahadłem nad mapą.

Radiestezja – inteligencja przewyższająca inteligencję człowieka

Dla wielu osób niemożliwe jest, aby istniało „coś”, co może być inteligentniejsze od człowieka. Według radiestetów tym „czymś” jest bioenergia. Nie potrafią jednak wyjaśnić, co jest źródłem ich zdolności, w jaki sposób je nabyli i w jaki sposób działają. Być może to właśnie ta niewiedza powoduje, że ich wiara w skuteczność podejmowanych działań jest tak duża.
Radiestezja jest postępowaniem, w centrum którego stoi rzekome promieniowanie. Jest ono wykrywane za pomocą różdżki lub wahadła, a także bez żadnych narzędzi. Z tego powodu nazywane jest ono również różdżkarstwem.

„Sekretem skutecznego różdżkarstwa jest osobliwy stan umysłu (…). Różdżkarstwo można przyrównać do stanu lekkiej hipnozy, transu, medytacji” – tak w amerykańskim piśmie dla radiestetów The American Dowser pisał Gordon MacLean. Radiesteci wprowadzają się w stan transu, który jest odmiennym stanem świadomości.

Radiestezja dziedziną medycyny naturalnej

Radiestezja w kontekście medycznym opiera się na przekonaniu, że każdy obiekt i każda istota emituje wiele promieniowań o różnych długościach fal i różnym natężeniu oraz, że również ziemia wyróżnia się silnym magnetyzmem. Celem radiestezji terapeutycznej jest osiągnięcie równowagi energetycznej pomiędzy organizmem ludzkim i otoczeniem, które na nie oddziałuje. Ta radiestezja nazywana jest biotroniką. Terapeuci się w niej specjalizujący podkreślają, że żadna z chorób nie powstaje tu i teraz, nie pojawia się nagle, a jej początkowym stadium są zmiany energetyczne osłabienia pól organizmu. Można je wykryć jeszcze przed wystąpieniem objawów choroby.

Radiestezja jako medycyna naturalna skoncentrowana jest na zjawisku polaryzacji, czyli namagnesowania ciała, co powoduje, że powstają dwa różnoimienne ładunki. Zjawisko do badane jest przy pomocy wahadła lub różdżki. Jeżeli polaryzacja jest nieprawidłowa, może to wskazywać na występowanie choroby, napięć psychicznych lub być wynikiem nadmiernego stresu.

Radiesteta jest w stanie na podstawie wyników swojej pracy dobrać odpowiedni lek dla swojego pacjenta, ocenić jego stan energetyczny, wskazać miejsca korzystne dla jego zdrowia i wyrównać jego energię, która ma niekorzystny wpływ na jego zdrowie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *