Parapsychologia- czym się zajmuje, co bada?

parapsychologia

Parapsychologia to dziedzina wiedzy, która bada zjawiska niecodzienne. Co mam tutaj na myśli? Wszelkie zachowania, które trudno wytłumaczyć, zjawiska duchowe, psychiczne, słowne, myślowe. Zajmuje się tym, co powszechnie rozumiana psychologia raczej odrzuca.

Dziedziny ezoteryczne, zjawiska, których nauka nie potrafi wytłumaczyć lub które zupełnie odrzuca.

Parapsychologia potrafi szybciej umożliwić poznanie z jakimi problemami, emocjami, sytuacjami zmierza się człowiek. Za pomocą jakich specjalizacji? Istotna jest numerologia, tarot, jasnowidzenie, bioterapia. Są to metody dzięki, którym można zobrazować psychikę, wewnętrzne blokady, emocje, cały stan duchowy człowieka.

Parapsycholog ma oczywiście podstawy psychologiczne, na których się opiera i dzięki którym łatwiej mu poznać naturę człowieka i przekazać w odpowiedni sposób wszelkie informacje dotyczące jego życia. Stosuje tak zwaną terapię słowem, motywuje do działania, odpowiednio wspiera i oczyszcza z blokad, potrafi przekazać pozytywną energię.

Parapsychologia wspiera człowieka właściwie we wszystkich dziedzinach życia. Nie ma tutaj ograniczeń czasowych i przestrzennych. Tutaj przeszłość, teraźniejszość i przyszłość to jedno i można się między nimi swobodnie poruszać, nie ma przeszkód w ich interpretacji. Istotne są tu jednak tak zwane remedia, które szybciej pozwalają osiągnąć równowagę i zbadanie problemu. Zaliczane są tu talizmany, kadzidła, świece, odpowiednie rytuały.

Są oczywiście ludzie, którzy mają bardziej techniczne podejście do życia i nie do końca ufają takim metodom. Nic jednak nie szkodzi na przeszkodzie, by spróbować czegoś innego i sprawdzić jak nasz organizm zareaguje na nowe metody.

Parapsycholog to zawód, który jest powszechnie znany w Unii Europejskiej, zatem jeśli standardowe metody leczenia nie wpływają na nas pozytywnie i nie przynoszą efektów, może warto zasięgnąć innych sposobów. Parapsychologia posiada bowiem narzędzia, które pomagają osiągnąć człowiekowi równowagę, nakierować na pozytywne myślenie, lepiej zrozumieć własny organizm.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *