Jak znaleźć sens i radość życia?

Wstajesz rano, wyłączasz budzik i zastanawiasz się co przyniesie kolejny dzień. Jeśli tylko po otworzeniu powiek jesteś znów zmęczony/a, jeśli przeraża Cię Twoja rzeczywistość i nie wiesz jak czerpać znów radość z życia, być może dowiesz  się jak można próbować temu zaradzić.

Sens życia po części wiąże się z kontaktem z innymi ludźmi. Odnajdując swoją drogę, zapytaj sam siebie czy Twoje działania są dla kogoś ważne, czy Ty spełniasz się w tym co robisz, czy każdy mały krok przybliża Cię do spełnienia własnych marzeń i celów. Jeśli uważasz, że to, co do tej pory osiągałeś nie miało najmniejszej wartości- zaprzeczam. Każde działanie w mniejszym lub większym stopniu doprowadziło do punktu w którym jesteś teraz. Jeśli jest to bardzo kiepskie położenie, może właśnie tego potrzebowałeś, by odbić się od dna i stanąć twardo na nogi? Stawiaj codziennie małe kroczki w kierunku, w którym chcesz podążać. Wtedy po miesiącu, po roku, zobaczysz efekty swojej pracy i stwierdzisz, że było warto. Liczy się systematyczność i czerpanie radości z własnych działań. Jeśli robisz coś dla siebie, w dobrej wierze, w określonym celu- będziesz z siebie bardziej zadowolony, podniesiesz swój system wartości, będziesz szczęśliwszy.

Warto też skończyć z użalaniem się nad sobą, obwinianiem się o przeszłość czy obecne problemy, to nie prowadzi do niczego pozytywnego, a może skutecznie hamować nasze działania. A przecież chcemy iść do przodu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *