Inkarnacja, a rozwój duchowy człowieka

Inkarnacja jest to pojęcie mocno powiązane z dość popularnym pojęciem reinkarnacji. Aby prawidłowo zrozumieć etapy rozwoju duchowego, warto zapoznać się z owym zagadnieniem. Inkarnacja według buddyzmu czy hinduizmu to jedno z wcieleń jakie przyjmuje dusza żywej istoty. Mowa o  takim wcieleniu, które posiada materialne ciało, postać. Dla porównania i przypomnienia reinkarnacja to wcielenia powtórne, przechodzenie duszy w kolejne etapy, kolejne odrodzenia, wędrówka duszy po śmierci.

Inkarnacja zbliża nas tematem do rozwoju życia człowieka, jego losu. Jest to cała sieć powiązań decyzji jakie podejmujemy za życia, zdarzeń z przeszłości, które nas kształtują, nasze sukcesy i porażki, które w pewnym stopniu definiują kim jesteśmy. Inkarnacja niekoniecznie jest powiązana z religią. Można wyróżnić inkarnację ateistyczną, wtedy będziemy ją definiować bardziej jako etyczną, aktywną i twórczą.

Istotne jest zrozumienie, iż każda inkarnacja bez względu na jej jakość, stwarza progres w rozwoju duchowym człowieka. Tak na prawdę wszystko zależy od danej jednostki, od tego jak stara się wykorzystać swoje życie, w jaki sposób osiąga swoje cele i czy tak na prawdę realizuje się w swoich działaniach. Bierna postawa każdego dnia to też jakaś postawa, zatem również mówimy tu o pojęciu inkarnacji. Trzeba jednak podkreślić, że zachowanie tego typu nigdy nie doprowadzi nas do większych sukcesów, nie rozwinie kariery zawodowej, nie otworzy nam drzwi na „wyższy poziom”. Każdy jednak jest inny, mamy inne cele, inne wymagania- szczęście to pojęcie bardzo indywidualne. Kluczem do sukcesu jest analiza naszego dotychczasowego życia i zastanowienie się czy jesteśmy z niego zadowoleni.

inkarnacja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *